דלג על בר עליון
בר עליון
צור קשר
לקבלת פרטים נוספים על רשת בית בכפר, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר.
הנני מאשר קבלת דבר פרסום

ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

אחת השאלות המעסיקות יותר מכל את בני גיל הזהב היא האם להישאר בבית, לעבור אל בית אבות או לבחור בדיור מוגן, כמו זה שמפעילה רשת בית בכפר. אם גם אתם מתלבטים, חשוב להכיר קודם כל את ההבדלים בין שלוש האופציות הללו.

 

 

למה בית אבות ולא להשאר בבית?

 

הפיתרון שנראה לעיתים הפשוט ביותר הוא להמשיך להתגורר בבית הקיים. ההישארות בסביבה מוכרת ובקרבת אנשים איתם חיית שנים, או לבד, מפתה מאוד בשל ההרגל. אותו ההרגל אשר נוטה לשתק רבים בגיל הזהב לעשות שינויים כמו לעבור מהבית ואנו מבינים זאת. חשוב לזכור כי כמעט כל בני הגיל השלישי זקוקים לעזרה בהתנהלות היומיומית, במיוחד אם הם מתגוררים לבדם. אדם מבוגר החי לבדו גם חשוף יותר לאיומים מבחוץ וכמובן לתחושת הבדידות, לכן, מומלץ לעבור למגורים מתאימים יותר, בין אם בית אבות ובין אם מרכז לדיור מוגן אשר יבטיחו טיפול נאות, תשומת לב וכמובן חיים בטוחים ופעילים יותר.

 

 

 

דיור מוגן לעצמאיים , בית אבות לסובלים מבעיות בריאותיות

 

השתכנעת כי עליך לחפש מגורים מחוץ לבית וכעת נותרה שאלה אחת פתוחה: האם כדאי לחפש בית אבות או שעדיף בכלל בית דיור מוגן? בין שתי שיטות הדיור הללו כמה הבדלים אשר מכריעים לרוב כל התלבטות. למעשה, בתי אבות יהיו מתאימים יותר למי שסובל מבעיות בריאותיות (תשישות פיזית או נפשית, מצב סיעודי, סיעודי מרוכב וכדומה). בדרך כלל לא בוחרים לעבור לבית אבות סיעודי במרכז או בכל אזור אחר בארץ אלא צריכים. אופי המקום מכתיב סדר יום של אילוצים ו"החלטות מלמעלה", עם זאת, ישנם לא מעט בתי אבות המיועדים לעצמאיים ולא רק לבעלי בעיות רפואיות. מציאת בתי אבות מתאימים נעשה לרוב על ידי בחינת הפרמטרים הנ"ל.

 

בתי דיור מוגן יתאימו ברוב הפעמים לעצמאיים שמעוניינים להעתיק את מגוריהם לסביבה המורכבת מבני גילם ולהמשיך באורח חיים פעיל ואינטנסיבי. דיור מוגן מאפשר להמשיך את שגרת היום בתנאי מחייה מושלמים: דירה פרטית ומרווחת, תוך מעטפת פעילויות, חוגים ודיירים פעילים בני גילם.

 

רשת בית בכפר היא דוגמא טובה לדיור בית מוגן שכולל גם השגחה אישית ורפואית יחד עם טיפול מונע - לאורך כל שעות היממה, על ידי יחידה רפואית. כך, הדיירים מרגישים בטוחים בשל מענה רפואי בכל רגע נתון, תוך אווירה משפחתית נעימה, רווית פעילויות והעשרה.

 

ההבדלים בחיי החברה ובתנאי התשלום

 

הבדל משמעותי נוסף מתייחס לאורח החיים. מרכזי הדיור המוגן מציעים מגורים רגילים, לכל דבר ועניין, יחד עם פעילויות וחיי חברה תוססים. דיירי רשת בית בכפר נהנים בכל יום מהופעה או הרצאה מעניינת - וזו רק טעימה קטנה. בית אבות יציע בדרך כלל פעילות מינורית יותר, משום שחלק גדול מדייריו אינם מסוגלים לנהל חיי חברה יומיומיים.

 

גם בענייני התשלום ההבדלים ניכרים, מרכזי דיור מוגן הם פרטיים ברובם ולכן יהיו יקרים יותר. בישראל, כמעט כל בית אבות ממומן על ידי המדינה והתשלום החודשי עבור מגורים אלו יהיה נמוכים יותר, אך קיימים פתרונות נוחים גם למעוניינים להתגורר בסביבת מגורים מושלמת וללא פשרות. בפגישה אישית, נשמח להתאים עבורך 'חליפת' תשלום שתתאים ליכולותיך. לקביעת פגישה אישית ולקבל הסברים על תנאי התשלום והאפשרויות העומדות בפניך, צור קשר עם היועצים של בית בכפר ותוכל להגיע להחלטה הנכונה עבורך.

 

 

עבור לתוכן העמוד

כל הזכויות שמורות לבית בכפר 2016 ©

 

 

בקרו את בית בכפר בפייסבוק