עמוד הבית בית בכפר > מאמרים > כללי > ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

אחת השאלות המעסיקות יותר מכל את בני גיל הזהב היא האם להישאר בבית, לעבור לבית אבות או לבחור בדיור מוגן. אם גם אתם מתלבטים, חשוב להכיר קודם כל את ההבדלים בין שלוש האופציות הללו.

 

מדוע בית אבות לרוב עדיף מלהישאר בבית?
הפתרון שנראה לעתים הפשוט ביותר הוא להמשיך להתגורר בבית הקיים. ההישארות בסביבה מוכרת ובקרבת אנשים איתם חיית שנים, או לבד, מפתה מאוד בשל ההרגל. אותו ההרגל אשר נוטה לשתק רבים בגיל הזהב לעשות שינויים כמו לעבור מהבית ואנו מבינים זאת. חשוב לזכור כי כמעט כל בני הגיל השלישי זקוקים לעזרה בהתנהלות היומיומית, במיוחד אם הם מתגוררים לבדם. אדם מבוגר החי לבדו גם חשוף יותר לאיומים מבחוץ וכמובן לתחושת הבדידות, לכן, מומלץ לעבור למגורים מתאימים יותר, בין אם בית אבות ובין אם מרכז לדיור מוגן אשר יבטיחו טיפול נאות, תשומת לב וכמובן חיים בטוחים ופעילים יותר.

gallery-pic-aharon9

דיור מוגן לעצמאיים , בית אבות לסובלים מבעיות בריאותיות

השתכנעת כי עליך לחפש מגורים מחוץ לבית וכעת נותרה שאלה אחת פתוחה: האם כדאי לחפש בית אבות או שעדיף בכלל בית דיור מוגן? בין שתי שיטות הדיור הללו כמה הבדלים אשר מכריעים לרוב כל התלבטות. למעשה, בתי אבות יהיו מתאימים יותר למי שסובל מבעיות בריאותיות (תשישות פיזית או נפשית, מצב סיעודי, סיעודי מרוכב וכדומה). בדרך כלל לא בוחרים לעבור אל בית אבות סיעודי במרכז או בכל אזור אחר בארץ אלא צריכים, אופי המקום מכתיב סדר יום של אילוצים ו"החלטות מלמעלה", עם זאת, ישנם לא מעט בתי אבות המיועדים לעצמאיים ולא רק לבעלי בעיות רפואיות. מציאת בתי אבות מתאימים נעשה לרוב על ידי בחינת הפרמטרים הנ"ל.

כמה באמת יעלה לכם לגור בדיור מוגן- תמונה מס' 1

מה זה דיור מוגן? בתי דיור מוגן יתאימו ברוב הפעמים לעצמאיים שמעוניינים להעתיק את מגוריהם לסביבה המורכבת מבני גילם ולהמשיך באורח חיים פעיל ואינטנסיבי. דיור מוגן מאפשר להמשיך את שגרת היום בתנאי מחייה מושלמים: דירה פרטית ומרווחת, תוך מעטפת פעילויות, חוגים ודיירים פעילים בני גילם. רשת בית בכפר היא דוגמא טובה לבית דיור הכולל גם השגחה אישית ורפואית יחד עם טיפול מונע - לאורך כל שעות היממה, על ידי יחידה רפואית. כך, הדיירים מרגישים בטוחים בשל מענה רפואי בכל רגע נתון, תוך אווירה משפחתית נעימה, רווית פעילויות והעשרה.

gallery-pic-aharon13

ההבדלים בחיי החברה ובתנאי התשלום

הבדל משמעותי נוסף מתייחס לאורח החיים. מרכזי הדיור המוגן מציעים מגורים רגילים, לכל דבר ועניין, יחד עם פעילויות וחיי חברה תוססים. דיירי רשת בית בכפר נהנים בכל יום מהופעה או הרצאה מעניינת - וזו רק טעימה קטנה. בית אבות יציע בדרך כלל פעילות מינורית יותר, משום שחלק גדול מדייריו אינם מסוגלים לנהל חיי חברה יומיומיים.

gallery-pic-gadera5

גם בענייני התשלום ההבדלים ניכרים, מרכזי דיור מוגן הם פרטיים ברובם ולכן יהיו יקרים יותר. בישראל, כמעט כל בית אבות ממומן על ידי המדינה והתשלום החודשי עבור מגורים אלו יהיה נמוכים יותר, אך קיימים פתרונות נוחים גם למעוניינים להתגורר בסביבת מגורים מושלמת וללא פשרות. בעזרת המחשבון או פגישה אישית, נשמח להתאים עבורך 'חליפת' תשלום שתתאים ליכולותיך. לקביעת פגישה אישית ולקבל הסברים על תנאי התשלום והאפשרויות העומדות בפניך, צור קשר עם היועצים של בית בכפר ותוכל להגיע להחלטה הנכונה עבורך.

חדש ! מחשבון להערכת העלויות הכרוכות בכל אחד ממסלולי ההתקשרות. הכנסו עכשיו ובדקו בעצמכם

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם

 • ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

  מה זה דיור מוגן?

  דיור מוגן הוא פתרון מגורים חכם, המאפשר לאזרחים הוותיקים ליהנות משני העולמות גם יחד. מחד גיסא, יש באפשרותם לנהל חיי חברה ותרבות עשירים, ולהיות עצמאיים. מאידך גיסא, הם נהנים מסביבה…

 • ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

  מצוינות בבריאות ב"בית בכפר"

  ברשת "בית בכפר" לוקחים את הבריאות ברצינות. ד"ר פלדמן מסביר מהי שגרת הטיפול במערך הרפואי שעליו הוא אמון, כיצד מונעים מחלות וכיצד מונעים הישנות המחלה וסיבוכים כתוצאה ממנה, כשהיעד הוא…

 • ההבדלים בין בית אבות לדיור מוגן

  מעבר לדיור מוגן – תקשורת פתוחה היא המפתח לבחירה נכונה

  בחירה במעבר לדיור בית מוגן כרוכה בהחלטה אשר משפיעה גם על המשפחה. לעיתים קרובות עבור הילדים ההורים הם כל יכולים ובעלי כוחות בלתי נדלים גם כאשר כבר קשה לתפקד באותו…

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה