עמוד הבית בית בכפר > מאמרים > כללי > חתונת הזהב – חגיגת יובל זוגית

חתונת הזהב – חגיגת יובל זוגית

ברחבי העולם וגם בישראל מקובל לחגוג את חתונת הזהב, שהיא למעשה יום הנישואין ה-50 במספר. רבים מהזוגות שמגיעים למספר שנות הנישואין המופלג והמכובד הזה מחליטים לציין אותו באירוע לבני המשפחה והחברים, שיכול להיות דמוי חתונה במידה מסוימת, וכולל כמובן גם את כל הילדים וכל הנכדים (ולעיתים אף הנינים!). יש גם שמעדיפים לחגוג באופן יותר אינטימי וזוגי, אין רק דרך אחת נכונה לציין את אבן הדרך הזו. הכנו עבורכם כמה רעיונות לדרכים לחגוג חתונת זהב, וגם כמה הצעות למתנות שתוכלו להעניק זה לזו.

איך חוגגים את חתונת הזהב?

התשובה הקצרה: איך שאתם רוצים.

התשובה הארוכה: אפשר לחגוג את חתונת הזהב במגוון דרכים, הכל תלוי ברצון שלכם, בתקציב, או בנכונות של קרוביכם לארגן עבורכם את החגיגה. הנה כמה הצעות:

  • תוכלו לארגן אירוע של ממש, כמו חתונה – רק קצת יותר סולידית. אפשר לשכור אולם אירועים או מסעדה, להזמין את כל החברים ובני המשפחה, את יכולה ללבוש לבן, ואתה – חליפה. תוכלו גם לכתוב נדרים ולהקריא אותם בטקס צנוע, או אף ליצור ממש טקס חופה משלכם, מעין חתונה חוזרת בחלוף 50 שנה. סביר להניח שלא תישאר עין אחת יבשה בקרב האורחים.
  • אפשר גם לקחת ברצינות את המושג "חתונת זהב", ולהשתמש במוטיבים זהובים לקישוט מקום האירוע, למשל מפיות וכלים זהובים, שרשרת נורות זהובה וכדומה. כיום ניתן למצוא בקלות בכל חנות של כלים חד פעמיים וציוד למסיבות, כלים וקישוטים מכל הסוגים ובכל הצבעים, כך שלא תתקשו להוציא זאת לפועל.
  • תוכלו גם לציין את האירוע באופן קצת יותר מתון ואינטימי, במסעדה עם כל בני המשפחה, או אולי אפילו בפיקניק משפחתי רגוע באחד הפארקים, וכדאי לבקש מאחד הילדים או הנכדים להכין קטע קריאה או שירה, או אולי מצגת תמונות הסוקרות יובל של הקמת משפחה. אפשר גם להכין חידון טריוויה, לבחון עד כמה בני משפחתכם מכירים אתכם ואת ההיסטוריה שלכם, ואף ללמד אותם עליה ולהעביר הלאה את המורשת שבניתם.
  • וכמובן שאתם לא חייבים לשתף אף אחד בחגיגה, תוכלו למשל לצאת לחופשה זוגית רומנטית באחד מהיעדים בעולם שאתם הכי אוהבים. אם בכל זאת תעדיפו, תוכלו גם לצרף את בני משפחתכם לחופשה מעבר לים, העיקר שתרגישו בנוח בהרכב המשתתפים שבחרתם.

אנו נשמח לעזור לכם כדיירים ברשת הדיור המוגן "בית בכפר", לכוון אתכם לאנשי המקצוע הרלוונטיים ולתת לכם את הכתף התומכת כדי שתצליחו להוציא לפועל את האירוע שירגש אתכם.

מה קונים במתנה לחתונת זהב?

אם אתם תוהים איזו מתנה להעניק לבן או בת זוגכם לרגל יובל של נישואין, כדאי שתדעו שהמנהג הבינלאומי הנפוץ הוא, איך לא – זהב. עגילים, טבעת, שרשרת, שעון, או כל דבר אחרי שתחשבו עליו – העיקר שיהיה עשוי מזהב.
בישראל קצת פחות מקפידים על המסורת המוזהבת, ואפשר לחשוב גם על מתנות קצת יותר צנועות, אבל שיוצאות מהלב. אילו מתנות למשל ניתן להעניק זה לזו?

  • מסגרת יפה עם תמונה זוגית (או משפחתית).
  • מגבות איכותיות ונעימות עם השמות שלכם רקומים עליהן.
  • אפשר לכתוב שיר אהבה אם אתם חוטאים בכתיבה, ואם יש לכם במקרה גם יכולת שירה אז אפשר גם להקליט את עצמכם שירים ולרגש את בן/בת זוגכם.
  • אפשר לבקש מהנכדים עזרה בהכנת דיסק או רשימת השמעה עם שירים ששניכם הכי אוהבים לשמוע ביחד.
  • אין סמלי ומרגש יותר מאשר לראות אל מול עיניכם את 50 השנים שעברתם ביחד. אפשר גם פה להיעזר בנכדים, לסרוק תמונות ישנות ולהכין אלבום תמונות מעוצב או מצגת תמונות מפתיעה, מתנה שכל אחד ישמח לקבל.

אמנם בסופו של דבר אין חשיבות אמיתית למספר, גם יום הנישואין ה-47 או ה-39 הוא משמעותי ומרשים, אבל בכל זאת קיימת סמליות רבה בציון אירוע עם מספר עגול שכזה באופן ייחודי. 50 שנות נישואין זה לחלוטין לא מובן מאליו, ואנו ברשת בתי הדיור מוגן "בית בכפר" מזכירים לכם ששמחה היא טובה לבריאות, אנחנו בעד לנצל כל הזדמנות כזו כסיבה לחגיגה וכתירוץ לשמוח עם האנשים שאתם הכי אוהבים. אז שיהיה במזל טוב!

בניית אתרים | חווית משתמש | פיתוח תוכנה